Ważne informacje

Od 2020 roku realizowany jest projekt SZAFa na KÓŁKACH - czyli SZLAKOWA AKADEMIA FAMILIJNA w SacroTRACKu, który został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030. Za realizację odpowiada Centrum Oświatowo Dydaktyczne w Ełku, które od lat sprawuje pieczę nad Szlakami Papieskimi w Diecezji Ełckiej.

Social Media

O nas

Dla upamiętnienia Osoby Jana Pawła II w Diecezji Ełckiej powstały 3 Szlaki Papieskie: Szlak Tajemnice Światła (z Ełku do Wigier), Kajakowy Szlak Papieski Tajemnice Zawierzenia (Wigry-Studzieniczna) oraz Kajakowy Szlak Papieski Apostołów Miłosierdzia (Krutyń-Pisz). Opiekę nad Szlakami sprawuje Centrum Oświatowo Dydaktyczne w Ełku.

5/6 Czerwca – Krasnopol – Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego 5 Czerwca SacroTruck zajedzie do parafii w Krasnopolu. Pierwszego dnia będzie możliwość zobaczenia samochodu, interaktywnego muzeum oraz zapoznanie się z kulturalną ofertą, mobilnym centrum kultury poświęconemu Świętemu Janowi Pawłowi II 6 Czerwca zapraszamy w następującym porządku: – godz. 9:30, 11:30 i 13:30 – Szkoła Podstawowa w Krasnopolu – filmy w rzeczywistości VR-360o o Świętym Janie Pawle II i warsztaty „Papież miłośnik turystyki”, ciekawa oferta z użyciem Sacrotrucku (szczególnie zachęcam do tych warsztatów małżonków i rodziców), – godz. 11:45 – w Kościele przed Mszą Świętą spotkanie z Panią Urszulą Własiuk Prezes Fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa, – przed zakończeniem Mszy Świętej o godz. 12:00 swoje krótkie świadectwo przekaże Pan Jerzy Rieger (brał osobiście udział w spływie kajakowym razem z Księdzem Karolem Wojtyłą), – będzie stoisko z pamiątkami ze szlaków, pamiątki misyjne i książki z dedykacją zaproszonych autorów. Będzie to okazja dla całych rodzin do przeżycia dobrej niedzieli. 

Krasnospol

01 czerwca 2021

SZLAKI PAPIESKIE Diecezji Ełckiej