Ważne informacje

Od 2020 roku realizowany jest projekt SZAFa na KÓŁKACH - czyli SZLAKOWA AKADEMIA FAMILIJNA w SacroTRACKu, który został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030. Za realizację odpowiada Centrum Oświatowo Dydaktyczne w Ełku, które od lat sprawuje pieczę nad Szlakami Papieskimi w Diecezji Ełckiej.

Social Media

O nas

Dla upamiętnienia Osoby Jana Pawła II w Diecezji Ełckiej powstały 3 Szlaki Papieskie: Szlak Tajemnice Światła (z Ełku do Wigier), Kajakowy Szlak Papieski Tajemnice Zawierzenia (Wigry-Studzieniczna) oraz Kajakowy Szlak Papieski Apostołów Miłosierdzia (Krutyń-Pisz). Opiekę nad Szlakami sprawuje Centrum Oświatowo Dydaktyczne w Ełku.

4/5/6 Czerwca – Wigry – Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP 4 Czerwca SacroTruck zajedzie do Pokamedulskiego Klasztoru na Wigrach. Pierwszego dnia będzie możliwość zobaczenia samochodu, interaktywnego muzeum oraz zapoznanie się z kulturalną ofertą. 5 Czerwca o godz. 15.00 w Galerii Dużej odbędą się warsztaty „Papież miłośnik turystyki”, o 16.00 zapraszamy na spotkanie z osobami, które pływały z Karolem Wojtyłem po Czarnej Hańczy. O godz. 17.00 zapraszamy na Spektakl p.t. „Przed Sklepem Jubilera” na podstawie dramatu napisanego przez Jana Pawła II. W międzyczasie zapraszamy do oglądania wystawy poświęconej Szlakom Papieskim i papieżowi, wystawy misyjnej oraz do oglądania wywiadów oraz filmów w rzeczywistości VR-360.   6 Czerwca po Mszach św. o godz. 9.00 oraz 12.00 ponownie będzie można zobaczyć spektakl.

Pierwszy przystanek - Wigry!

01 czerwca 2021

SZLAKI PAPIESKIE Diecezji Ełckiej