Ważne informacje

Od 2020 roku realizowany jest projekt SZAFa na KÓŁKACH - czyli SZLAKOWA AKADEMIA FAMILIJNA w SacroTRACKu, który został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030. Za realizację odpowiada Centrum Oświatowo Dydaktyczne w Ełku, które od lat sprawuje pieczę nad Szlakami Papieskimi w Diecezji Ełckiej.

Social Media

O nas

Dla upamiętnienia Osoby Jana Pawła II w Diecezji Ełckiej powstały 3 Szlaki Papieskie: Szlak Tajemnice Światła (z Ełku do Wigier), Kajakowy Szlak Papieski Tajemnice Zawierzenia (Wigry-Studzieniczna) oraz Kajakowy Szlak Papieski Apostołów Miłosierdzia (Krutyń-Pisz). Opiekę nad Szlakami sprawuje Centrum Oświatowo Dydaktyczne w Ełku.

7 Czerwca – Wigry – Poświęcenie SacroTruck’a Zapraszamy na wydarzenie poświęcenia SacroTrucka - samochodu pół-ciężarowego do potrzeb mobilnego nośnika kultury. 7 czerwca, w wigilię kolejnej rocznicy wizyty Ojca Świętego na Wigrach, SACROTRUCK wyruszy w drogę śladami Papieża. Wydarzeniu będzie towarzyszyło wiele atrakcji. Na godz. 17.30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach zaplanowane jest przedstawienie p.t. „Przed Sklepem Jubilera” w reżyserii Danuty Róży Zawadzkiej, w wykonaniu teatru Źródło. Jest to jeden z najpiękniejszych dramatów Karola Wojtyły. Jak głosi podtytuł, jest to „medytacja o sakramencie małżeństwa przechodząca chwilami w dramat”. Spektakl, ukazuje losy trzech par, staje się doskonałym studium o relacjach rodzinnych, ale również o dorastaniu, poszukiwaniu sensu życia, odnajdywaniu nieprzemijających wartości i konfrontacji piękna miłości z otaczającą nas rzeczywistością. O godz. 18.20 odbędzie się Msza Św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD, Biskupa Ełckiego. Msza transmitowana będzie przez TV Trwam. Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Biskup pobłogosławi auto posyłając na drogi Diecezji Ełckiej. Po Mszy Świętej odbędzie się wykład inauguracyjny o Szlakach Papieskich.

Poświęcenia Sacrotrucka

01 czerwca 2021

SZLAKI PAPIESKIE Diecezji Ełckiej